Přejít na navigaci

Podprsenky (dámské i dívčí podprsenky)

Podprsenky v pravém slova smyslu se objevily na trhu na začátku 20. století. Za předchůdce dámské podprsenky je označován korzet (neboli šněrovačka). Ke korzetu se váže i historka, která má dokumentovat vznik první podprsenky. V roce 1913 vytvořila Marie Phelps Jacobová první model podprsenky a to ze dvou hedvábných kapesníčků a stužky. Dle historie se Marie Phelps Jacobová chystala na ples, ale její korzet se nehodil k šatům, které měla pro tyto potřeby ušity. Z toho důvodu vzniklo toto rychlé řešení, které si posléze nechala patentovat.

Postupem času se tento patent vylepšoval a vzniklo mnoho různých typů podprsenek. Dámské i dívčí podprsenky můžete vybírat v modelech typu push-up, bezešvé podprsenky, sportovní podprsenky, erotické podprsenky či podprsenky pro plnější tvary.

Jak se vyrábí dámské podprsenky?
Podprsenky - "ženy si je rády oblékají, muži je rádi svlékají."

Stream.cz, 5min

Podprsenky push up

Push up podprsenky jsou jedním z příkladů vývoje původních modelů. Hlavním cílem push up podprsenky je zvýraznit Váš dekolt resp. docílit pocitu plnějšího a většího dekoltu. Další výhodou push up podprsenky je, že Vám dokonale vytvaruje Vaše poprsí. Push up podprsenky jsou vhodné zejména do velkých výstřihů.

Podprsenky pro plnější tvary, podprsenky XXL

Výrobci nezapomínají i na ženy či dívky s plnějšími tvary. V nabídce tak vždy naleznete i podprsenky pro plnější tvary nebo také tzv. podprsenky XXL. I v tomto případě je kladen důraz na to, aby podprsenky pro plnější tvary poskytovaly pocit pohodlí pro každodenní potřebu nošení.

Sportovní podprsenky

Sportovní podprsenky jsou určeny zejména pro sportovní aktivity, ale i pro volný čas. Sportovní podprsenky drží pevný tvar a jsou pohodlné. Proto jsou čím dál více oblíbené mezi sportovkyněmi, které chtějí dosáhnout dobrých výsledků a zároveň chránit své poprsí při sportu.

Podprsenky – tabulky velikostí

Při výběru vhodné podprsenky je důležité vybrat správnou velikost, která odpovídá Vaší postavě. Aby byl výběr podprsenky snazší, existují tzv. tabulky velikostí, dle kterých si může každá žena či dívka stanovit svojí velikost podprsenky a k tomu odpovídající označení modelu daného výrobce. K určení velikosti podprsenky je potřeba znát obvod hrudníku pod prsy a obvod hrudníku přes prsa (v nejširší části). Naměřené hodnoty Vám pomohou zjistit velikost košíčku u výrobce vybrané podprsenky.


© 2010 Kvalitni-spodni-pradlo.eu - Spodní prádlo | Mapa stránek

Dámské plavky