Přejít na navigaci

Plavky, kolekce 2018

Skončila zima, postupně se otepluje a již se těšíte na léto. Současně s tím začnete řešit, zda máte vhodné plavky (z hlediska velikosti, módních trendů, zda nejsou poškozené atp.). Tento postup se odehrává každoročně v myšlenkách nejen žen, ale i mužů.

Pro výrobce plavek je zimní období důležité z toho pohledu, aby na novou sezónu přišli s něčím novým, co ohromí. Pro aktuální sezónu jsou to plavky v kolekci Plavky 2018.

Ačkoliv mezi nejčastější zákazníky patří ženy, výrobci dbají na to, aby v jejich kolekcích byl vždy plavky pro celou rodinu – dámské plavky, dívčí plavky, pánské plavky či dětské plavky. Samostatnou kategorií jsou ale také sportovní plavky, které jsou rovněž velmi oblíbené.

Dámské plavky (plavky tanga, jednodílné plavky)

Jak již bylo řečeno dámské plavky jsou nejvíce vyhledávané. Ženy touží být sexy i v letních obdobích a s netrpělivostí očekávají, jaké novinky se objeví v nové kolekci (plavky pro sezónu 2017). Ženy mohou vybírat z různých typů plavek jako např. plavky tanga, jednodílné plavky či dvojdílné plavky. Přední výrobci nabízí plavky, které jsou šity z velmi kvalitní plavkoviny a skvěle sednou na každou postavu.

Dívčí plavky

Jestliže sledování trendů u plavek je doménou žen, pak pro dívky to platí dvojnásob. Dívčí plavky jsou častým tématem debat mezi ostatními dívkami, ale i mezi chlapci. I pro dívky jsou připraveny modely jednodílných a dvojdílných plavek, přičemž ty dvojdílné (bikiny) jasně vítězí.

Pánské plavky

Nyní něco pro pány. I muži se rádi líbí a co je rovněž důležité je i pohodlí, které by měly pánské plavky nabídnout. Pánské plavky je možno rozdělit do dvou skupin – klasické pánské plavky, které jemně obepnou postavu a druhou skupinou jsou pohodlné plážové šortky. Vzhledem k šíři a počtu výrobců pánských plavek si zcela jistě vyberete.

Dětské plavky

U dětí je výběr plavek samozřejmě odlišný a ve většině případů nakupují dětské plavky rodiče. Pro holčičky i pro kluky jsou připraveny dětské plavky v různých barevných provedeních, s různými (často seriálovými či pohádkovými) motivy. Pro holčičky jsou vyráběny jak jednodílné, tak i dvojdílné dětské plavky. Pro chlapečky jsou v nabídce prodejců klasické plavky či plavky s nohavičkou.

Sportovní plavky

Pro sportovce jsou vyráběny speciální sportovní plavky, které mají trochu jiné vlastnosti oproti klasickým plavkám. To je ale samozřejmě dáno jejich účelem. Klasické plavky jsou méně zatěžovány nežli u sportovců, kteří sportovní plavky používají např. pro plážový volejbal, triatlon či profesionální plavání.

Péče o plavky

Mezi nejčastější poškození, která plavky postihnou, patří bezesporu mechanická poškození. Plavky mohou být poničeny zejména šperky, kameny či sezením na hrubém povrchu (pískovcový lem bazénu, písčitá pláž atp.).

Ještě předtím, než si na sebe poprvé vezmete plavky, je třeba je namočit do vlažné vody (max. 30°C) s neutrálním mýdlem (alternativní možností je použití jemného pracího prášku nebo jádrového mýdla). V případě, že pro mytí použijete mýdlo, namydlete zejména vnitřní část plavek a po chvilce je vymáchejte. Poté plavky neždímejte, ale nechte je pouze uschnout. Ale pozor, plavky nikdy nesušte na přímém slunci, raději je pověste do stínu. Stejný postup je třeba aplikovat po každém nošení plavek. Vlhké plavky nenechávejte ve „srolovaném“ stavu.

Konkrétní pokyny, jak správně pečovat o Vaše plavky by Vám měly být dodány od dodavatele. Důležitá jsou rovněž upozornění na štítku plavek.


© 2010 Kvalitni-spodni-pradlo.eu - Spodní prádlo | Mapa stránek

Dámské plavky