Přejít na navigaci

Dámské korzety, stahovací korzety

Dámské korzety neboli šněrovačky byly zejména v minulosti hlavním prvkem spodního prádla žen a dívek. V současnosti se stahovací korzety stávají opět velmi oblíbenými. Dámské korzety byly poprvé vyrobeny v 13. století a jejich hlavní funkcí bylo stáhnout tělo v pase, čímž se zvýraznila prsa. Štíhlý pas a vytvarovaná postava, která byla získána pomocí stahovacího korzetu, s sebou nesla i různá úskalí, zejména ze zdravotního hlediska. Stahovací korzety bránily řádnému dýchání, což často vedlo k mdlobám. V horším případě mohlo dojít i k porušení některých vnitřních orgánů.

Dámské korzety, které se vyrábí v dnešní době, jsou již řešeny tak, aby podobné problémy nenastávaly. Kvalitní materiály a provedení tak nebrání jejich každodennímu používání. Samozřejmě je však nutné mít na paměti, že je třeba si vybírat pouze stahovací korzety, které odpovídají velikosti Vaší postavy.

Společenské korzety, korzety do společnosti

Vzhledem k různorodosti a možnostem dnešních výrobců existují i dámské společenské korzety, které je možné nosit jako vrchní oblečení. Pod korzety speciálně pod korzety do společnosti se doporučuje nosit podprsenky s odnímatelnými ramínky, nejlépe bezešvé podprsenky, které působí nejpřirozeněji.

Oblíbené jsou společenské korzety, které vychází z historických modelů (elegantní historický vzhled korzetu, který je vyrobený z moderních kvalitních materiálů). Tyto korzety do společnosti Vám pomohou stát se hvězdou večera.

Korzet s podvazky, korzety XXL

Mezi nejrozšířenější druhy korzetů se řadí korzety přes prsa, které obepínají celou postavu a dále tzv. korzety pod prsa, které bývají často využívány jako erotické spodní prádlo. Korzet s podvazky je rovněž oblíbenou pomůckou žen, které chtějí ohromit své drahé polovičky.

Jak již zde bylo naznačeno, dámské stahovací korzety je třeba vybírat dle velikosti Vaší postavy. Podobně jako např. u podprsenek, tak i v tomto případě je možné objednávat i korzety XXL pro plnější postavy

Korzety – použité materiály (kožené korzety, saténové korzety...)

Dámské korzety je možné vyrobit z mnoha druhů materiálů. Nejčastější volbou jsou však saténové korzety. Důvodem je to, že satén je příjemný na nošení i na dotek. Saténové korzety navíc působí luxusním dojmem. Své místo na trhu mají také kožené korzety nebo např. korzety ze vzorované džínoviny.


© 2010 Kvalitni-spodni-pradlo.eu - Spodní prádlo | Mapa stránek

Dámské plavky